O nas

Fundacja Hiperia, jak i społeczna grupa została utworzona przez ludzi chętnych do działania dla ludzi, którym przyświecają idee i treści tworzenia społeczeństwa opartego na paradygmatach wiedzy, rozsądku i świadomości. Właśnie te idee połączyły nas ponad 3 lata temu, to one motywują nas do dalszej pracy nad sobą, co pośród wspierających się osób jest już nie tylko wyzwaniem, ale i codzienną przyjemnością.

Jeżeli również Ty czujesz pasję do tworzenia wielkich rzeczy i jeżeli Twojej Istocie nie wystarcza jałowe życie służące przetrwaniu i konsumpcji dóbr, jeżeli chcesz wziąć udział w grze tworzenia dla przyszłości – zapraszamy do współpracy!

Wielu ludzi nie jest w stanie realizować się w obecnym – korporacyjnym systemie społeczno-ekonomicznym. Jednoczymy ludzi, którzy chcieliby wziąć udział w tworzeniu systemu sprzyjającego ich samorealizacji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że środowisko w którym żyjemy, nie stwarza dla nas wszystkich możliwości optymalnego rozwoju. Dlatego pracujemy nad urzeczywistnieniem takiej formy funkcjonowania, jaka jest optymalna z punktu widzenia ewolucji naszej świadomości: zarówno indywidualnej jak i grupowej.

Podstawą tego jest projektowanie i wdrażanie podwalin dla nowego sposobu funkcjonowania człowieka. Jednym z elementów tego planu są samowystarczalne, bliskie naturze organiczne wioski. Osady te przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii i pomysłowości mieszkańców zapewnią wysoki standard życia przy pełnej współpracy z naturą, a technologia stanie się przedłużeniem natury, a nie, jak do tej pory, niszczycielską siłą.

Realizujemy i wspieramy podobne inicjatywy w zakresie ekologicznego rolnictwa, budownictwa, medycyny, technologii. Ułatwiamy wzajemne kontakty między ludźmi pragnącymi działać czynnie w tym nurcie. Hiperia uruchamia w ludziach potencjał, który jest blokowany już na poziomie komunikacji międzyludzkiej.

Chcemy dopełnić wiele luk informacyjnych tak, by umożliwić zaistnienie zmian w realnym wymiarze codziennego życia. Nasze działania mają na celu inspirować posunięcia przyczyniające się do tego, byśmy mogli jako ludzkość wybudować swoją tożsamość w oparciu o istnienie świadomości uniwersalnej.

W naszej działalności akcentujemy konieczność przełożenia punktu ciężkości naszych poczynań na tworzenie jutra, na urzeczywistnianiu takiej formy funkcjonowania w świecie, jaka jest optymalna z punktu widzenia ewolucji naszej świadomości, zarówno jednostkowej, społecznej, jak i planetarnej.

Warto znać mechanizmy działania władzy w dzisiejszym świecie i uzmysławiać sobie na czym polega kapilarna subtelność jej funkcjonowania. Jednak nadzieja, że poprzestanie na badaniach jedynie tego typu zależności pomoże nam wykreować lepsze jutro, sama w sobie, nie ma mocy twórczej.

Zadanie, jakie przed nami stoi, to w oparciu o maksymalnie szeroką wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania rzeczywistości, zacząć urzeczywistniać w konkretnym działaniu uwewnętrznione wartości. Do przeformułowania jest tak naprawdę całe pole informacyjne w jakim żyjemy: od przekonań na temat tego, kim tak naprawdę jesteśmy, poprzez sposób w jaki się odżywiamy i leczymy, aż po kwestie wartości, którymi się kierujemy.

Istotne jest, żebyśmy przebudowę rzeczywistości zaczęli od zmian w nas samych. Jak wielu z nas faktycznie obdarza samych siebie głębokim szacunkiem i troską? Jak wielu z nas czuje się głęboko związanych ze środowiskiem, które współtworzy?

Czas na konkretne działania, a nie umartwianie się nad tym, jakiej krzywdy na okoliczność naszego życia nam się tu wyrządza. Czas pomyśleć i wdrożyć w życie to, czego chcemy. A czego chcemy, jak ma wyglądać nasze nowe życie – to musimy wszyscy uzgodnić, niezależenie od środowisk z jakich oryginalnie się wywodzimy.


Dlatego współpracuj z nami!

Każda prawdziwie świadoma Istota jest na wagę złota w tym procesie.

 

Rozwijamy się w tempie na jakie nam pozwalacie.

Jeśli chcesz pomóc, masz pomysły daj nam znać.

 

 

Zapraszamy do współpracy:

grafików 2d, 3d i animatorów jako że wizualna strona informacyjna jest ważną składową niesienia informacji;

informatyków do nieustannie rozwijanego zaplecza systemu informacyjnego i nie tylko;

marketingowców którzy chcieliby pomóc w pozycjonowaniu naszego portalu, nawiązać współpracę z portalami kierującymi się podobną wizją rzeczywistości oraz dodawaniem informacji na nasz temat na forach dyskusyjnych, w komentarzach na portalach mainstreamowych oraz facebooku;

organizatorów wydarzeń kulturalnych / flashmobów, aby włączyć społeczeństwo do gry o pozytywne wartości;

tłumaczy na język angielski, niemiecki, francuski i inne (do tłumaczenia artykułów oraz transkrypcji audycji i filmów), aby świat się o nas dowiedział;

redaktorów artykułów i telewizji internetowej do informacji społecznych z naszego kraju i zagranicy;

oraz dziennikarzy nie wahających się zadawać trudne pytania.

 


 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)